Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

 

 

 

Ovladač číslo 04

Tento ovladač je připojen k ovládacímu panelu prostřednictvím tohoto konektoru:

Váš kabelový svazek musí mít výše uvedený konektor na kabelovém svazku. Jedná se o starší typ ovladače a konektoru. Pokud by jste chtěli váš ovladač vyměnit za tento typ a neměli by jste tento konektoru stačí pouze vyměnit kabelový svazek, který bude obsahovat konektor výše uvedený. Postup lze aplikovat i opačně ze staršího konektoru na nový typ konektoru. U některých typů topení by se musel měnit i kontrolní panel. Více informací na tel. 733 331 682. 

Dálkový ovladač: s displejem (červený nebo černý dle sady – nelze ovlivnit)

 

Základní zobrazení hodnot

Po připojení topení k baterii se displej zapne. Nad obrázkem topení se zobrazí následující hodnoty, mezi kterými lze přepínat mačkáním tlačítka OK :

 • Čas v hodinách a minutách, který lze nastavit (po připojení topení se zobrazí 00:00)
 • Aktuální teplota (snímač teploty je ve spodní části ovladače)
 • Nastavená teplota v Hz nebo °C dle nastavení (lze přepnout)
 • Napětí baterie
 • Nadmořská výška (topení ve vysokých nadmořských výškách 2000 metrů nad mořem a více může hůře spalovat, proto je k dispozici i tento údaj)
 • Výpis chybových hlášení (pokud svítí E-00 znamená to, že topení nehlásí žádnou chybu)

Zapnutí/vypnutí topení

Stiskněte tlačítko Z a držte jej, než se na displeji zobrazí nápis ON. Stejným způsobem topení vypnete s tím rozdílem, že se zobrazí nápis OFF.

 

Návod na obsluhu hlavního ovladače:

Spárování (připojení) dálkového ovladače

Ujistěte se, že jsou v dálkovém ovladači baterie (2x AAA 1,5V). Poté stiskněte na hlavním ovladači D, dokud se na displeji nezobrazí nápis HFA. Poté vezměte dálkový ovladač a stiskněte OK a Z zároveň. Na dálkovém ovladači se objeví nápis „for pairing“. Během cca 3 vteřin by se měl dálkový ovladač spárovat. Poznáte to tak, že se na displeji dálkového ovladače zobrazí hodnoty z hlavního ovladače.

Dálkový ovladač a ovládání:

 • Displej po cca 10 vteřinách zhasne. Opětovné probuzení se provádí stisknutím jakéhokoliv tlačítka na dálkovém ovladači. Pokud se na displeji nezobrazí žádné hodnoty, je potřeba ovladač spárovat nebo jít blíže k hlavnímu ovladači (jste od něho moc daleko)
 • Přepínání mezi hodnotami na displeji: mačkejte OK
 • Zapnutí topení: Držte tlačítko Z, dokud se neobjeví nápis on (v levém dolním rohu)
 • Vypnutí topení: Držte tlačítko Z, dokud se neobjeví nápis standby (v levém dolním rohu)
 • Zvyšování a snižování intenzity topení: Mačkejte tlačítka N nebo D dle potřeby
 • Přepnutí jazyka: Držte tlačítko OK cca 2 vteřiny, než se jazyk nepřepne

 

Nastavení intenzity vytápění v Hz nebo °C

Zvyšování teploty nebo Hz se provádí stisknutím tlačítka L. Snižování teploty nebo Hz provedete stisknutím P.

 

 

Přepnutí teploty na Hz a opačně

Na ovladači lze nastavit dva režimy ovládání teploty. Přepínaní mezi režimy se provádí tak, že stisknete N a držíte jej a poté OK.

Režim v Hz

Nastavení teploty je konstantní. Pokud nastavíte např. 2,5 Hz, čerpadlo začne taktovat v těchto Hz a intenzita vytápění se nemění. Taktování čerpadla se přizpůsobí i otáčky ventilátoru.

Režim v °C

Režim termostat. Topení hlídá nastavenou teplotu na ovladači. Pokud nastavíte např. 22°C bude topení střídavě vytápět v intenzivním režimu a v minimálním nastaveném režimu vytápění. Při nastavení 22°C bude topení na plný výkon vytápět, dokud nedosáhne 23°C. Poté přejde do minimálního režimu vytápění, ve kterém zůstane do chvíle, kdy teplota neklesne na 21°C. Poté se opět aktivuje intenzivní režim.

 

Zapnutí čerpadla (bez zapnutí topení)

Ve vypnutém stavu stiskněte zároveň tlačítko D a S, na displeji zobrazí nápis OFF. Poté stiskněte N a na displeji se by se měl zobrazit nápis ON (čerpadlo se zapne). Pokud stisknete D, zobrazí se opět nápis OFF a čerpadlo se vypne. Zapnuté čerpadlo běží cca minutu, poté se automaticky vypne. Při manuálním zapnutí čerpadla je bezpodmínečně nutné sledovat v průhledné hadičce naftu a vypnout čerpadlo ve chvíli, kdy je cca 1 až 3 cm před vstupem do topení, aby nedošlo k zaplavení topení naftou.

 

Vstup do menu nastavení

Stiskněte tlačítko S, poté se zobrazí symbol modrých hodin.

      1. Nastavení času:

Mačkejte N nebo a nastavt požadovanou hodnot. Potvrďte stisknutím OK. Opakováním tohoto postupu, nastavíte všechna čtyři políčka. Po dokončení nastavení a po posledním stisknutí tlačítka  OK přejdete plynule do nastavení časovače zapnutí. Pokud čas nastavovat nechcete, jednoduše opět zmáčkněte S.

 1. Nastavení časovače zapnutí:

Nastavení časovače zapnutí v principu funguje tak, že nastavíte čas, za který se topení zapne. Pokud nastavím 10:15, topení se zapne za 10 hodin a 15 minut.

Menu nastavení časovače zapnutí se zobrazuje jako modrý budík, vedle něhož je číslo 1 a nápis OFF. Pokud chcete nastavit čas zapnutí, stiskněte  N. Na displeji se zobrazí nápis ON a potvrďte volbu stisknutím OK. Poté Mačkejte N nebo D a nastavte požadovanou hodnot. Potvrďte stisknutím OK. Opakováním tohoto postupu, nastavíte všechna čtyři políčka. Po dokončení nastavení a po posledním stisknutí tlačítka přejdete plynule do nastavení časovače vypnutí. Pokud časovač nastavovat nechcete, nechte nastaveno OFF nebo přepněte stiskem z On na OFF. Pokud nastavíte čas zapnutí a chcete jej změnit, nestačí pouze přepsat hodnotu. Musíte nejprve vymazat zadanou hodnotu tak, že nastavíte OFF a potvrdíte stiskem OK a poté znovu najedete na nastavení časovače a zopakujete postup nastavení. Při pouhém přepsání hodnoty se topení nezapne.

 1. Nastavení časovače vypnutí:

Nastavení časovače zapnutí v principu funguje tak, že nastavíte čas, za který se topení zapne. Pokud nastavím 10:15, topení se zapne za 10 hodin a 15 minut.

Menu nastavení časovače vypnutí se zobrazuje jako modrý budík, vedle něhož je číslo 2 a nápis OFF (do nastavení se dostanete tak, že najedete na modrý budík vedle, něhož je zobrazeno „1 OFF“ mačkáním tlačítka a poté stisknete OK). Pokud chcete nastavit čas vypnutí, stiskněte N. Na displeji se zobrazí nápis ON. Poté Mačkejte N nebo D a nastavte požadovanou hodnot. Potvrďte stisknutím OK. Opakováním tohoto postupu, nastavíte všechna čtyři políčka. Po dokončení nastavení a po posledním stisknutí tlačítka OK přejdete plynule do rozšířeného nastavení. Pokud časovač nastavovat nechcete, nechte nastaveno OFF nebo přepněte stiskem z On na OFF. Pokud nastavíte čas zapnutí a chcete jej změnit, nestačí pouze přepsat hodnotu. Musíte nejprve vymazat zadanou hodnotu tak, že nastavíte OFF a potvrdíte stiskem OK a poté znovu najedete na nastavení časovače a zopakujete postup nastavení. Při pouhém přepsání hodnoty se topení nevypne.

 1. Rozšířené nastavení (zobrazené jako „- - - - „)

V tomto nastavení lze nastavovat tyto hodnoty:

 • minimální taktování čerpadla
 • maximální taktování čerpadla
 • minimální otáčky ventilátoru
 • maximální otáčky ventilátoru
 • napětí baterie (12V nebo 24V)
 • počet magnetů na ventilátoru (1 nebo 2 dle typu)
 • nastavení intenzity žhavení svíčky (sn 1 – 6), čím vyšší hodnota tím vyšší napětí

sn 1 (20W), sn 2(35W), sn 3(50W), sn 4(65W), sn 5(80W), sn 6(95W)

 • přenastavení hesla pro vstup do menu rozšířeného nastavení (zobrazeno jako off)

Hodnoty, které jsou továrně nastavené, je dobré neměnit. Odpovídají typu a výkonu topení. Neodborný zásah může způsobit špatné fungování topení. Více informací na tel. 733 331 682.

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Dotazy na produkty

Nevíte si rady ohledně skladové dostupnosti. Máte problém s připojením zařízení nebo máte jakékoliv jiné dotazy.  Kotaktujte nás.

needs.cz@email.cz

nebo volejte na 733 331 682

(v pracovní dny 9:00 - 17:00)

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz