Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

 

 

 

Ovladač číslo 02

Tento ovladač je připojen k ovládacímu panelu prostřednictvím tohoto konektoru:

Váš kabelový svazek musí mít výše uvedený konektor na kabelovém svazku. Jedná se o starší typ ovladače a konektoru. Pokud by jste chtěli váš ovladač vyměnit za tento typ a neměli by jste tento konektoru stačí pouze vyměnit kabelový svazek, který bude obsahovat konektor výše uvedený. Postup lze aplikovat i opačně ze staršího konektoru na nový typ konektoru. U některých typů topení by se musel měnit i kontrolní panel. Více informací na tel. 733 331 682. 

Dálkový ovladač: bez displeje

 

Základní zobrazení hodnot

Po připojení topení k baterii se displej zapne. Nad obrázkem topení se zobrazí následující hodnoty, mezi kterými lze přepínat mačkáním tlačítka OK :

 • Čas v hodinách a minutách, který lze nastavit (po připojení topení se zobrazí 00:00)
 • Aktuální teplota (snímač teploty je ve spodní části ovladače)
 • Nastavená teplota v Hz nebo °C dle nastavení (lze přepnout)
 • Napětí baterie
 • Nadmořská výška (topení ve vysokých nadmořských výškách 2000 metrů nad mořem a více může hůře spalovat, proto je k dispozici i tento údaj)
 • Výpis chybových hlášení (pokud svítí E-00 znamená to, že topení nehlásí žádnou chybu)

Zapnutí/vypnutí topení

Stiskněte tlačítko Z a držte jej, než se na displeji zobrazí nápis ON. Stejným způsobem topení vypnete s tím rozdílem, že se zobrazí nápis OFF.

 

Spárování (připojení) dálkového ovladače

Ujistěte se, že je v dálkovém ovladači baterie. Stiskněte ON na dálkovém ovladači. Pokud dioda, která je na dálkovém ovladači blikne tak baterie v ovladači je. Pokud ne je třeba dokoupit baterii a vložit jí do ovladače. Na zadní straně odšroubujte kryt a vložte baterii.

Baterie do dálkového ovladače (A27 12V).

Držte N, než se rozsvítí nápis HFA poté stiskněte ON na dálkovém ovladači. Topení se poté zapne nebo jej zkuste zapnout stisknutím ON na dálkovém ovladači.

 

Nastavení intenzity vytápění v Hz nebo °C

Zvyšování teploty nebo Hz se provádí stisknutím tlačítka N. Snižování teploty nebo Hz provedete stisknutím D.

 

 Přepnutí teploty na Hz a opačně

Na ovladači lze nastavit dva režimy ovládání teploty. Přepínaní mezi režimy se provádí tak, že stisknete N a držíte jej a poté S.

Režim v Hz

Nastavení teploty je konstantní. Pokud nastavíte např. 2,5 Hz, čerpadlo začne taktovat v těchto Hz a intenzita vytápění se nemění. Taktování čerpadla se přizpůsobí i otáčky ventilátoru.

Režim v °C

Režim termostat. Topení hlídá nastavenou teplotu na ovladači. Pokud nastavíte např. 22°C bude topení střídavě vytápět v intenzivním režimu a v minimálním nastaveném režimu vytápění. Při nastavení 22°C bude topení na plný výkon vytápět, dokud nedosáhne 23°C. Poté přejde do minimálního režimu vytápění, ve kterém zůstane do chvíle, kdy teplota neklesne na 21°C. Poté se opět aktivuje intenzivní režim.

 

Zapnutí čerpadla (bez zapnutí topení)

Ve vypnutém stavu stiskněte zároveň tlačítko D a OK, na displeji zobrazí nápis OFF. Poté stiskněte N a na displeji se by se měl zobrazit nápis ON (čerpadlo se zapne). Pokud stisknete D, zobrazí se opět nápis OFF a čerpadlo se vypne. Zapnuté čerpadlo běží cca minutu, poté se automaticky vypne. Při manuálním zapnutí čerpadla je bezpodmínečně nutné sledovat v průhledné hadičce naftu a vypnout čerpadlo ve chvíli, kdy je cca 1 až 3 cm před vstupem do topení, aby nedošlo k zaplavení topení naftou.

 

Vstup do menu nastavení

Stiskněte tlačítko S, poté se zobrazí symbol modrých hodin.

      1. Nastavení času:

Mačkejte N nebo a nastavt požadovanou hodnot. Potvrďte stisknutím OK. Opakováním tohoto postupu, nastavíte všechna čtyři políčka. Po dokončení nastavení a po posledním stisknutí tlačítka  OK přejdete plynule do nastavení časovače zapnutí. Pokud čas nastavovat nechcete, jednoduše opět zmáčkněte S.

 1. Nastavení časovače zapnutí:

Nastavení časovače zapnutí v principu funguje tak, že nastavíte čas, za který se topení zapne. Pokud nastavím 10:15, topení se zapne za 10 hodin a 15 minut.

Menu nastavení časovače zapnutí se zobrazuje jako modrý budík, vedle něhož je číslo 1 a nápis OFF. Pokud chcete nastavit čas zapnutí, stiskněte  N. Na displeji se zobrazí nápis ON a potvrďte volbu stisknutím OK. Poté Mačkejte N nebo a nastavte požadovanou hodnot. Potvrďte stisknutím OK. Opakováním tohoto postupu, nastavíte všechna čtyři políčka. Po dokončení nastavení a po posledním stisknutí tlačítka přejdete plynule do nastavení časovače vypnutí. Pokud časovač nastavovat nechcete, nechte nastaveno OFF nebo přepněte stiskem z On na OFF. Pokud nastavíte čas zapnutí a chcete jej změnit, nestačí pouze přepsat hodnotu. Musíte nejprve vymazat zadanou hodnotu tak, že nastavíte OFF a potvrdíte stiskem OK a poté znovu najedete na nastavení časovače a zopakujete postup nastavení. Při pouhém přepsání hodnoty se topení nezapne.

 1. Nastavení časovače vypnutí:

Nastavení časovače zapnutí v principu funguje tak, že nastavíte čas, za který se topení zapne. Pokud nastavím 10:15, topení se zapne za 10 hodin a 15 minut.

Menu nastavení časovače vypnutí se zobrazuje jako modrý budík, vedle něhož je číslo 2 a nápis OFF (do nastavení se dostanete tak, že najedete na modrý budík vedle, něhož je zobrazeno „1 OFF“ mačkáním tlačítka a poté stisknete OK). Pokud chcete nastavit čas vypnutí, stiskněte N. Na displeji se zobrazí nápis ON. Poté Mačkejte N nebo a nastavte požadovanou hodnot. Potvrďte stisknutím OK. Opakováním tohoto postupu, nastavíte všechna čtyři políčka. Po dokončení nastavení a po posledním stisknutí tlačítka OK přejdete plynule do rozšířeného nastavení. Pokud časovač nastavovat nechcete, nechte nastaveno OFF nebo přepněte stiskem z On na OFF. Pokud nastavíte čas zapnutí a chcete jej změnit, nestačí pouze přepsat hodnotu. Musíte nejprve vymazat zadanou hodnotu tak, že nastavíte OFF a potvrdíte stiskem OK a poté znovu najedete na nastavení časovače a zopakujete postup nastavení. Při pouhém přepsání hodnoty se topení nevypne.

 1. Rozšířené nastavení (zobrazené jako „- - - - „)

V tomto nastavení lze nastavovat tyto hodnoty:

 • minimální taktování čerpadla
 • maximální taktování čerpadla
 • minimální otáčky ventilátoru
 • maximální otáčky ventilátoru
 • napětí baterie (12V nebo 24V)
 • počet magnetů na ventilátoru (1 nebo 2 dle typu)
 • nastavení intenzity žhavení svíčky (sn 1 – 6), čím vyšší hodnota tím vyšší napětí

sn 1 (20W), sn 2(35W), sn 3(50W), sn 4(65W), sn 5(80W), sn 6(95W)

 • přenastavení hesla pro vstup do menu rozšířeného nastavení (zobrazeno jako off)

Hodnoty, které jsou továrně nastavené, je dobré neměnit. Odpovídají typu a výkonu topení. Neodborný zásah může způsobit špatné fungování topení. Více informací na tel. 733 331 682.

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Dotazy na produkty

Nevíte si rady ohledně skladové dostupnosti. Máte problém s připojením zařízení nebo máte jakékoliv jiné dotazy.  Kotaktujte nás.

needs.cz@email.cz

nebo volejte na 733 331 682

(v pracovní dny 9:00 - 17:00)

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz