Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

 

 

 

  1. Úvod
  2. Návody a články
  3. Nabíjecí stanice
  4. Typy lithiových článků
Jaký druh lithiových článků je ve stanici – LiFePO4 nebo Li-Ion?

Na trhu se objevují nabíjecí stanice s články LiFePO4 nebo Li-Ion jaký je v tom vlastně rozdíl. Odpoveď zní, že celkem značný.

Hlavní rozdíl je v životnosti článků a počtu nabíjecích cyklů

LiFePO4

Počet cyklů: 2000 až 4000 cyklů

Životnost: až 10 let

Li-Ion

Počet cyklů: 500 až 1000 cyklů

Životnost: až 5 let

Z tohoto porovnání jednoznačně vychází mnohem lépe baterie LiFePO4. Dalo by se říct že za stejnou cenu kupujeme 2 baterie s technologí Li-Ion. Životnost i počet cyklů je totiž dvojnásobný.

Na trhu lze nalézt spousty nabíjecích stanic s články Li-Ion a z výše uvedeného provnání by měly stát cca o 40% méně, ale tak to ve skutečnosti není. Mohou se prodávat i za vyšší cenu. Proto je třeba brát na tento parametr ohled a rozhodně je lepší zakoupit nabíjecí stanici s články LiFePO4.  Výrobci v dnešní době do nabíjecích stanic instalují články LiFePO4. Nicméně doprodej stanic s články Li-Ion bude ještě chvilu trvat a tudíž se s nimi natrhu ještě pár let budeme setkávat.

Je třeba, ale říci, že pokud vlastníme nabíjecí stanici s Li-Ion články tak nám bude dobře sloužit i tato technologie. Težko totiž 

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Dotazy na produkty

Nevíte si rady ohledně skladové dostupnosti. Máte problém s připojením zařízení nebo máte jakékoliv jiné dotazy.  Kotaktujte nás.

needs.cz@email.cz

nebo volejte na 733 331 682

(v pracovní dny 9:00 - 17:00)

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz