Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

 

 

 

Nejčastější dotazy

Co znamená za názvem topení označení V36, V12, V11, V14?

Je to interní označení pro rychlou identifikaci topení pokud telefonuje zákazník s dotazem na topení. Toto označení nemá vliv na výkon. Výkon topení lze dohledat v nadpisu a popisku produktu.

Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými kusy topení v nabídce?

Topení se liší rozměry, barvou plechového krytu, počtem výdechů, typem nebo barvou ovladače nebo typem dálkového ovladače (s displejem nebo bez)

Více o ovladačích naleznete kliknutím na tuto větu.

O kolik cm je možné prodloužit výfuk?

Výfuk lze prodloužit, ale je potřeba se zamyslet, předtím než výfuk protáhneme. Potrubí má pouhých 25mm. Tudíž protažení o 150 cm může způsobit horší tah vzduchu spalovací komorou a proto může přispět k většímu zanášení topení.

V základu je součet délek nasávání a výfuku cca 120 cm (dva otvory ve spodní části topení). Pokud chceme výfuk protáhnout, zvážil bych zkrácení nasávání a nenasazení plastového filtru. Pokud tedy interiér (ve kterém topení používáme) není zanesen nečistotami, které by topení mohlo natáhnout do spalovací komory.

Kde umístit topení v garáži?

Topení umístíme minimálně 50 cm nad zem, aby nenasávalo nečistoty z podlahy. Umístíme jej co nejblíže k otvoru, kudy povede výfuk. Abychom výfuk nemuseli protahovat nebo o co nejmenší délku.

Jak velký prostor topení vytopí?

Většinou je těžké určit, jak velký prostor topení vytopí. Záleží na m3 vytápěného prostoru, zateplení, jaká je vstupní teplota vzduchu, jestli máme topení umístěné venku nebo uvnitř, jestli jsou zdi vymrzlé a jaká je požadovaná konečná teplota (jestli potřebujeme mít prostor vytopený na 10°C, 15 °C nebo 20°C).

Jaký mám zvolit počet výdechů 1 nebo 4?

Standard je jeden výduch plus rozvod vzduchu cca do 2m za použití potrubí a T nebo Y kusů. Tímto stylem můžeme řešit rozvody téměř všude.

4 výduchy prakticky velké využití nemají. Jejich výhodou je, že můžeme teplý vzduch nasměrovat do různých směrů v prostoru jako je např. menší dílna nebo garáž. Ale jen těžko si lze představit, jak budeme řešit nějaký rozvod vzduchu i vzhledem k průměry otvoru (cca 4cm).

Pokud potřebujete opravit nezávilsé topení, klikněte na tuto větu pro více informací.

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Dotazy na produkty

Nevíte si rady ohledně skladové dostupnosti. Máte problém s připojením zařízení nebo máte jakékoliv jiné dotazy.  Kotaktujte nás.

needs.cz@email.cz

nebo volejte na 733 331 682

(v pracovní dny 9:00 - 17:00)

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz