Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

 

 

 

 1. Úvod
 2. Návody a články
 3. Nezávislé topení
 4. Funkce nezávislého topení

Funkce nezávislého topení

Nezávislé topení, naftové topení či bufík spaluje naftu uvnitř spalovací komory. Komora ohřívá vzduch, který proudí po její vnější straně. Nasává vzduch z prostoru a na druhém konci vychází ohřátý vzduch.

Ve spodní části topení se nacházejí dva otvory. Nasávání vzduchu a vývod spalin. Po zapnutí svíčka zažehne palivo. Kyslík proudí do komory prostřednictvím nasávacího otvoru a proniká do spalovací komory, kde se spaluje palivo, které proudí do topení prostřednictvím čerpadla.

Spotřeba energie je nízká okolo 2A při 12V. Cca minutu po zapnutí má spotřebu vyšší kvůli zažehnutí svíčky (okolo 11A při 12V dle nastavení). Svíčka žhaví cca 1-2 minuty a poté se vypne. Po zapálení topení jde spotřeba energie pouze na chod ventilátoru.

Po vypnutí se topení ochlazuje cca 5 minut. Není dobré topení vypínat v průběhu tohoto procesu. Zůstalo by příliš horké bez proudění vzduchu.

Nezávislé topení se využívá především v nákladních autech, dodávkách, osobních automobilech, stavebních stojích, lodích a autobusech či minibusech. V dnešní době nachází využití i v menších stavbách jakými jsou např. dílny, garáže nebo chatky. Pravdou ale je, že topení není k těmto účelům vyráběno, protože by mělo sloužit pouze k občasnému vytápění.

Problematiku spojenou s umístěním do budovy naleznete zde.

 

Jednotlivé fáze zapínání topení 

 1. Po stisknutí tlačítka se objeví na hlavním ovladači nápis ON.
 2. Rozeběhne se ventilátor, probíhá kontrola jednotlivých součástí topení (ventilátor, svíčka, snímač teploty, čerpadlo)
 3. Cca po 1 minutě začne žhavit svíčka.
 4. Cca po 2-3 minutách začne taktovat čerpadlo – nafta se začne čerpat do topení. Pokud je nějaký problém s rozvody nafty. Topení tento proces 2x zopakuje nebo se vypne aniž by začalo topit. Pokud nastane tento problém můžeme sejmout kryt a zkontrolovat vedení nafty.
 5. Cca po 3-4 minutách svíčka zažehne palivo, které se začne v komoře spalovat - topení by mělo změnit zvuk a vzduch se pomalu začíná ohřívat
 6. Po 5-8 minutách topení začne intenzivně topit dle nastavené teploty na hlavním ovladači.
 7. Vypnutí provedeme stisknutím tlačítka „power“ a držíme jej než se objeví nápis OFF nebo pokud uslyšíme, že přestalo taktovat čerpadlo.
 8. Topení se cca 5 minut ochlazuje. V průběhu chlazení topení neodpojujte.
 9. Po vypnutí lze topení opět zapnout.

Pokud potřebujete opravit nezávilsé topení, klikněte na tuto větu pro více informací.

Zde je video z funkce topení Airtronic 4D, které je topení, které máme v nabídce velice podobné.

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Dotazy na produkty

Nevíte si rady ohledně skladové dostupnosti. Máte problém s připojením zařízení nebo máte jakékoliv jiné dotazy.  Kotaktujte nás.

needs.cz@email.cz

nebo volejte na 733 331 682

(v pracovní dny 9:00 - 17:00)

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz